Zabezpieczenie ogrodu, drzew w razie złych warunków pogodowych

Jeżeli w prognozie pogody zapowiadane są silne wiatry, to już wiemy, że kilka godzin później będziemy odbierać telefony związane z wezwaniami do uszkodzeń, jakie spowodował ten nieprzewidywalny żywioł. Nie wszystkie sytuacje jesteśmy w stanie przewidzieć, ale podpowiadamy jak uchronić się przed częścią przykrych konsekwencji tego zjawiska.

Pierwszym krokiem jest zabezpieczenie wszystkich wolnostojących mebli i akcesoriów ogrodowych. Jeżeli nie masz możliwości schować ich w garażu lub piwnicy, ułóż meble w bezpiecznej pozycji lub nakryj folią i zwiąż sznurkiem. Pamiętaj, że siła wiatru potrafi być nieobliczalna i może przesuwać lub unosić w powietrze nawet te cięższe przedmioty.

Jeśli Twój ogród znajduje się w miejscu szczególnie narażonym na działanie mocnych wiatrów, polecamy posadzenie drzew, które będą na nie odporne. Wśród przykładów takich roślin znajdują się m.in. klon polny, lipa drobnolistna czy modrzew europejski. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także zaprojektowanie tzw. zielonej ściany. W tym celu należy gęsto posadzić np. tuje, a następnie regularnie je przycinać, aby stworzyły naturalną barierę dla wiatru.

Bardzo ważne jest regularne przycinanie gałęzi, które mogą zostać złamane przez wiatr. Warto tutaj wdrożyć cięcia sanitarne, czyli usuwane gałęzi suchych, chorych czy nadłamanych. Dobrą praktyką jest również przeprowadzanie inspekcji związanych z oceną

stanu drzew. Nie zapominaj również o młodych, niedawno zasadzonych drzewkach. Aby zapewnić im stabilizację, wystarczy przywiązać drzewka do specjalnej konstrukcji z palików. Jeżeli potrzebujesz wsparcia związanego z pielęgnacją drzew skontaktuj się z Alpi-Tech – zadzwoń +48 533 718 428

Udzielimy Ci również odpowiedniego wsparcia w sytuacji, gdy trzeba będzie usunąć wiatrołomy (drzewa połamane przez wiatr) oraz poradzić sobie z innymi szkodami w drzewostanie. Usługi wykonujemy w sposób sprawny i bezpieczny, metodą alpinistyczną oraz z podnośnika koszowego.