W jaki sposób pielęgnować drzewa tak, aby im nie zaszkodzić? Odpowiednio zadbane drzewo może nam posłużyć znacznie dłużej w dobrej kondycji zdrowotnej. To również ważny element troski o środowisko. 

Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób dbać o stan drzew:

  • Odpowiednie podlewanie: Regularne podlewanie jest szczególnie istotne w przypadku młodych drzew. W pierwszych latach wzrostu potrzebują one znacznie więcej wody. Nie zapominaj również o starszych drzewach, które w okresach suszy również wymagają nawadniania. Podlewanie warto zaplanować rano lub wieczorem, dzięki temu można uniknąć parowania wody w czasie najgorętszych godzin. 
  • Nawożenie: Pamiętaj, że wzbogacanie gleby jest korzystne nie tylko dla warzyw, owoców czy kwiatów. Również niektóre drzewa, szczególnie te rosnące w ubogich w składniki odżywcze glebach, mogą wymagać nawożenia. Takie działania  powinny być dokonywane z umiarem, aby uniknąć nadmiernego dostarczania składników odżywczych.
  • Zachowanie dystansu podczas sadzenia: rozsądnie planuj zagospodarowanie Twojego ogrodu. Unikaj sadzenia drzew w zbyt bliskiej odległości od siebie lub budynków. Drzewa potrzebują dużo przestrzeni, aby móc rosnąć i rozwijać się swobodnie.
  • Ochrona przed szkodnikami i chorobami: Monitoruj swoje drzewa pod kątem szkodników i chorób. W razie potrzeby skontaktuj się ze specjalistami, którzy wskażą Ci właściwe metody walki z zarazą. 
  • Odpowiednie przycinanie: Cięcia pielęgnacyjne polegają na usuwaniu pędów, gałęzi i konarów chorych, martwych oraz połamanych drzew. W ten sposób można również ukształtować drzewo. Pamiętaj, żeby stosować odpowiednie narzędzia i techniki przycinania, aby nie uszkodzić drzewa. W takiej sytuacji zadanie najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy będą wiedzieć, jak wykonać cięcia właściwe dla danego drzewa.  

Zrozumienie potrzeb drzew, które rosną w okolicach Twojego domu, pomoże Ci lepiej o nie zadbać. Drzewa odgrywają ogromną rolę w całym ekosystemie. To dzięki nim możemy oddychać czystszym powietrzem, magazynować wodę czy zapewnić schronienie dla dzikich zwierząt.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w pielęgnacji drzew skontaktuj się ze specjalistami Alpi-Tech. Zadbamy o Twoje drzewa w profesjonalny sposób, wykorzystując techniki alpinistyczne oraz podnośniki koszowe. Zadzwoń już dziś: 574 657 227.